Diákolimpián az V-VI. korcsoportos kosaras lányok

Az V-VI. korcsoportos kosaras lányok Kerületi Diákolimpián jártak:

1. Meccs: Szt Margit-Szt. Imre

Az idei szezont egy nagy vérfrissítés jellemzi, már ami a 9-12-es lányokat illeti. Egyrészt megmaradt tavalyról a mostani 10-es mag Noémi, Orsi, Kinga, Verka, Kari, Lilla és érkezett hozzájuk egy nagyon erős 9-es évfolyam. Régi motorosnak számít az A és B osztályokból érkező Cili,Dodi,Johanna, Luca, Laura fogat, és kellemes meglepetésként jöttek az új D-sek Anna,Réka, Zsófi, és Veronika személyében. Ne feledkezzünk meg a rutinos és egyben rangidős Zitáról sem.
Így 16-an vágtunk  neki az első meccsünknek.
Kemény emberfogással kezdtünk, ami igencsak meglepte a kosarasokkal teletűzdelt Szt. Margitot. Vezettünk is az első félidőben néhány ponttal, ám a második felvonásban az ellenfél behúzódó zónája és a sok kimaradt dobásnak köszönhetően sajnos fordult a kocka és nagy küzdéssel, de alulmaradt csapatunk.

Legtöbb pont:Markó Zsófi 9p

2.Meccs: Szt. IMRE - Patrona

Ismét jó kezdés után  (4:0), jött egy visszaesés és már az első negyedben hátrányba kerültünk (6:10). Nem nagyon akartak beesni a dobásaink, amit az ellenfél rendre megbüntetett. Jót tett a szünet a második negyed előtt, még keményebben védekeztünk, és még hangosabban szurkoltunk,  aminek meg is lett az eredménye, ugyanis ebben a 10 percben egyetlen pontot sem kaptunk!! 8 pontos előnnyel fordultunk a második félidőre, ami egyre csak nőtt. Már 17 ponttal is vezettünk , de az utolsó percben kiengedtünk egy kissé, így lett "csak " 15 a különbség! Gratulálok lányok! Szép munka volt!

Legtöbb pont : Markó Zsófi 12p, Bánszky Zita 11p