KÉZILABDA: AZ ELMÚLT HÉT UTÁNPÓTLÁS EREDMÉNYEI

OKTÓBER 7., SZERDA

Női serdülő III. osztály C. csoport, helyszín: ELTE csarnok

Emericus SE – NOVA Kézisuli 22:16 (12:9)

Gólszerzőink: Végh H. 6; Grúber L. 5; Tóth Zs., Porzsolt J. 4-4; Németh Zs. 2; Ágoston E. 1

OKTÓBER 10., SZOMBAT

Női ifjúsági III. osztály, B. csoport, helyszín: Dunavarsány

Emericus SE – Dunavarsányi TE 30:40 (14:21)

Gólszerzőink: Berczik S. 12; Horváth D. 7; Barsi H. 5; Simon V. 3; Feczkó N. 2; Végh H. 1

Női U15, VII/B csoport, helyszín: Budapest, Laurencz László Sportcsarnok

Emericus SE – Budafoki KSE 22:21 (13:11)

Gólszerzőink: Ágoston E., Szarka V. 5-5; Sipos S., Molnár B. 3-3; Gesler B. 2; Burger E., Dunai V., Sipos B., Végvári Sz. 1-1

Emericus SE – Albertirsa SE 19:15 (13:8)

Gólszerzőink: Ágoston E. 4; Boczkó H., Sipos S., Tóth L., Végvári Sz. 2-2; Burger E., Dunai V., Gesler B., Kis D., Sipos B., Szarka V., Molnár B. 1-1

Szarvas Johanna, vezetőedző: Az U15-ös lány csapat két győzelemmel zárta a hétvégét Csepelen, az új Laurencz László Sportcsarnokban. Először a Budafok ellen léptek pályára, ahol egy nagyon szoros küzdelem után végül 22-21-re győztünk. Majd pihenő nélkül fáradtan, de magabiztosan hozták az Albertirsa ellen is a két pontot.

Női U13, IX. csoport, helyszín: Budaörsi BVUSS

Emericus SE – Budaörsi KSE 21:5 (13:12)

Emericus SE – Farkasvár DSE 13:16 (5:12)

Kesztyűs Barbara, vezetőedző: Az első mérkőzést a Budaörs 2. csapata ellen 21-5 (13-2) arányban szép, lendületes támadással és kemény védekezéssel nyertük. A második mérkőzésünket a Farkasvár ellen játszottuk. A lányok az első félidőben félve védekeztek és támadtak. A második félidőre sikerült rendezni mind a védekezést, mind a támadást, így közelebb kerülve ellenfelünkhöz 16-13 (12-5) arányú vereséget szenvedtünk. Pozitív, hogy a második félidőben mindössze 4 gólt kaptunk. Erre tudunk építkezni és megyünk tovább. Büszke vagyok a lányokra, hiszen heten játszották végig mind a két mérkőzést.

Férfi ifjúsági III. osztály, F. csoport, helyszín: Székesfehérvár

Körte HVSE – Cunder 24:42 (10:21)

Férfi U13, VIII. csoport, helyszín: Budapest, Semmelweis Egyetem

Körte HVSE – Kőrösi KDSE Érd 29:12 (15:6)

Körte HVSE – Kistext SE 25:16 (14:7)

OKTÓBER 11., VASÁRNAP

Férfi U15, V/B csoport, helyszín: Budapest, Laurencz László Sportcsarnok

Körte HVSE – VSK Tököl 10:0

Körte HVSE – Százhalombattai VUK SE 23:8 (11:5)

Gólszerzőink: Mészáros M. 5; Kerényi B., Mike A., Nyáry B., Veress A. 3-3; Koltai L., Koltai M. 2-2; Molnár M., Süveges Á. 1-1

Tóthpál Balázs, vezetőedző: A Tököl elleni mérkőzést, az ellenfél létszámhiánya miatt 10-0-ra nyertük meg már a meccs előtt, viszont 2 játékosunkat kölcsönadva lejátszottuk ellenük is a kötelező meccset. Itt a gyakorlás, és az új Laurencz László Sportcsarnok megismerése volt a cél, ez össze is jött, egy kis bemelegítésnek tökéletes volt. A második mérkőzésre is a győzelem volt a cél a Százhalombatta ellen, ehhez megfelelő mentalitással mentek fel a srácok a pályára. Látszott rajtuk, hogy nagyon akarnak, percekig gólt sem kaptunk. A védekezés nagyon összeállt. Ennek köszönhetően viszonylag nagy, 6 gólos vezetésre tettünk szert a félidőben. A második játékrész is hasonló szellemben zajlott, tökéletes védekezés mellé vállalható támadójáték párosult, így alakult ki a 23-8-as végeredmény.